İçeriğe geç

Antalya Farsça Simultane Tercümanı

Antalya Farsça Simultane Tercümanı

Antalya Simultane Tercüme

Günümüzde ulusal kurum ve kuruluşların yurtdışı çalışmaları giderek artmaktadır. Ayrıca devletlerin uluslararası platformlarda daha çok yer almasıyla birlikte simultane tercüme giderek önem kazanmaktadır. Aynı anda çok farklı dile çeviri yapılması gereken durumlarda yaygın olarak simultane tercüme tercih edilmektedir. Antalya Farsça Simultane Tercümanı

Antalya Simultane tercüme uluslararası konferanslarda veya televizyon yayınlarında sıklıkla kullanılmaktadır. Konuşmacının diline hakim tercüman konuşmayı açık ve net olarak dinleyebileceği bir yer bulunur. Buradan bir kulaklık yardımı ile hedef dile çevirerek dinleyiciye konuşmayı aktarır. Bu aktarım işlemi kaynaktan alınan mesajın anlık olarak çevrilmesi ve dinleyiciye aktarılması olarak gerçekleşmektedir. Yani konuşmacının cümleleri devam ederken çeviri işlemi çoktan başlamış olur.

ANTALYA SİMULTANE TERCÜME

Simultane tercüme kısa sürede çok daha fazla dildeki dinleyicilere seslenmek amacıyla kullanılmaktadır. Somutlaştırmak adına birkaç örnek vermek gerekirse; NATO, Birleşmiş Milletler, Avrupa Birliği gibi uluslararası örgütlerin toplantılarına farklı dillerden katılımcılar davet edilmektedir. Bu dinleyicilerin her birine kulaklık aracılığı ile konuşmacının açıklamaları anlık olarak çevrilerek aktarılmaktadır. Uluslararası şarkı yarışması olan EUROVİSİON için de aynı şey söylenebilir. Konuşmacılar kendi dillerinde sunum yaparken her ülkenin yayın yapan televizyonu bu konuşmayı kendi dillerine çevirerek yayını aktarmaktadır.

Simultane tercüme tercümanın yanınızda olmadan bir kulaklık yardımıyla konuşmayı birebir çevirmesidir. Bu durumda tercümanın yeterli donanıma sahip olması kritik öneme sahiptir çünkü çeviri anlık olarak gerçekleşeceğinden dolayı herhangi bir zaman kaybı yada düşünme payı bulunmamaktadır. Tüm akışı anlık olarak aktarmak simultane tercüme için oldukça önemlidir. Ayrıca tercümanın toplantı türüne ve kaynak dilin kültürüne hakim olması sorunsuz bir tercüme için olmazsa olmazlar arasında yer almaktadır. Antalya Farsça Simultane Tercümanı

Unutulmamalıdır ki simultane tercüme işlemi için sadece tercüman yeterli değildir. Kulaklık ve mikrofonun bulunduğu dijital altyapı önceden hazırlanmalı ve test edilmelidir. Bu durum konuşmanın aksamaması adına sistemin sağlıklı çalıştığından emin olması için gereklidir. Simultane tercüme akıcı bir şekilde tercüme yapabilecek donanıma sahip tercümanlar tarafından sağlandığından dolayı konuşmanın akışı kaçırılmadan anlık olarak aktarım gerçekleştirilmektedir. Antalya simultane tercüme taleplerinizi profesyonel tercümanlarımız ile değerlendirerek kurumsal kimliğinize uygun sorunsuz bir çeviri hizmeti sunmaktan memnuniyet duymaktayız.

Antalya Farsça Simultane Tercümanı

 • Portatif Simültane Çeviri Kabinleri
 • Toplantı Amaçlı Ses Sistemleri
 • Kablosuz Sunucu Yaka Mikrofonları
 • Kablosuz Soru ve Cevap El Mikrofonları
 • Kablosuz Ense Tipi Sunucu Mikrofonları
 • Kablosuz Konuşmacı Delege Mikrofonları
 • Kablolu ve Kablosuz Aktif – Pasif Hoparlörler
 • Çok Kanallı Tip Deşifre Ses Kayıt Sistemi
 • Toplantı Konuşmacı Dijital Zaman Sayacı
 • Kablosuz Ses ve Görüntü Aktarıcıları
 • İhtiyaca Yönelik Güçlü Projeksiyonlar
 • Projeksiyon Sunum Perdeleri
 • Her Türlü Bağlantı ve Enerji Kabloları

Aspendos Tercüme Hizmetleri olarak siz değerli müşterilerimize hizmet sunmaya başladığımız ilk günden bugüne profesyonel tercüme çözümlerimiz ile hizmet sunmaya devam ediyoruz. Alanında uzman ve deneyimli tercüman kadromuz ve proje ekibimizle yanınızdayız. Tercüme çözümlerinde kaliteli hizmet arayanların Antalya’daki tercihi olan Aspendos Tercüme Hizmetleri ailesi, günün hangi saati olursa olsun sizlere profesyonel tercümanlık hizmetleri sunmaya devam etmektedir.

Ülkemizde tercüme bürosu olarak faaliyet göstermenin zorluklarının farkında olan ekibimiz, özel olarak geliştirmiş olduğu departman sistemi ile tüm tercüme türlerini farklı kefeye koymaktadır.

Aspendos Tercüme Hizmetleri olarak önceliğimiz, müşteri memnuniyeti ve güvendir. Çevirilerinize en uygun fiyat, uygun zaman ve dalında deneyimli tercümanlar ile karşılık veriyoruz. Ekip olarak profesyonel çözümler üreten, gereksinimlerinizi ve taleplerinizi önceden görebilecek proaktif yapımız ile müşterilerimize sadece bir çeviri hizmeti değil uzun ömürlüğü işbirliği sunuyoruz. Müşterilerimize karşı şeffaf bir politika izliyor, bilgilerinizin gizliliğini taahhüt ederken ve tüm geçmiş çalışmalarınızı istisnasız koruyarak uzun soluklu ve kalıcı ilişkiler kurmayı sağlıyoruz. 

E-bülten Sistemimize Kayıt Olunuz

Kayıt ol tuşuna basarak bizden duyuru, haber, promosyon, kampanya vb. e-postaları almayı kabul etmiş olursunuz!